Nubs Svart

111 kr
I lager

Nubs Svart – Patenterat tummskydd för seriösa träningspass

Upplev nästa nivå av komfort och prestanda med Nubs Svart – det innovativa tummskyddet som är särskilt utformat för dig som tränar hårt och vill skydda dina tummar under intensiva lyft och tunga pass. Oavsett om du satsar på styrkelyft, CrossFit eller annan funktionell träning ger Jerkfit Nubs Svart dig det stöd du behöver för att nå dina träningsmål.

Fördelar med Nubs Svart

  • Effektivt skydd och stöd för tummen vid tunga lyft och tumlås

  • Reducerar friktion och absorberar både svett och magnesium

  • Lätta att använda och enkla att tvätta

  • Handgjorda, latexfria och designade för att sitta på plats även under de mest krävande passen

Varför välja Nubs Svart?

Glöm kladdig tejp och obekväma lösningar – Nubs Svart är det smarta alternativet som håller både händer och utrustning rena. Med sin patenterade design sitter Nubs Svart stadigt på tummen och ger ett jämnt, bekvämt stöd genom hela träningspasset. Den slimmade passformen gör att du kan prestera på topp, oavsett om du tränar dagligen eller bara ibland.

Jerkfit Nubs Svart är utvecklade för att klara intensiva träningspass och håller formen tvätt efter tvätt. Tummskyddet passar utmärkt för dig som ofta använder tumlås eller utsätter händerna för hög belastning. Tack vare den smarta konstruktionen minimeras friktionen, vilket gör att du kan hålla fokus på din prestation och känna dig trygg i varje lyft.

Så här använder du Nubs Svart

  • Sätt enkelt på tummskyddet före träningen

  • Justera för optimal passform runt tummen

  • Tvätta vid behov för att bibehålla fräschhet och funktion

Recension Nubs Svart visar att många användare uppskattar den bekväma känslan och det utmärkta skyddet, särskilt under tunga och svettiga träningspass.

Storleksguide för Nubs Svart

  • S: 0–20 mm

  • M: 20–25 mm

  • L: 25+ mm

Mät bredden vid tummens knoge för att hitta rätt storlek. Är du mellan två storlekar rekommenderas kvinnor att välja den mindre storleken och män den större. Nubs Svart säljs i par och finns i storlekarna S, M och L.

Köp Nubs Svart – Optimerad träningsutrustning för dina mål

Vill du ta hand om dina tummar och samtidigt prestera bättre? Välj Nubs Svart Träningsutrustning från Jerkfit – ett smart och bekvämt tillbehör inom segmentet Övrigt. Med dessa tummskydd får du både skydd och förbättrat grepp under varje träningspass. Investera i din träning – köp Nubs Svart redan idag och upplev skillnaden!

Ingredienser Nubs Svart: Handgjorda, latexfria material för optimal komfort och hållbarhet.

Relaterade produkter

Nubs Svart | Tumstöd | Gymkraft

Nubs Svart

Nubs Svart – Patenterat tummskydd för seriösa träningspass Upplev nästa nivå av komfort och prestanda med...

111 kr
RX Thumb Sleeve 1.5mm Pair - Black / L / L | Tumstöd | Gymkraft

RX Thumb Sleeve 1.5mm Pair - Black / L / L

The Rx thumb guard is an all-round support for heavy training. Rehband has developed the Rx...

129 kr
RX Thumb Sleeve 1.5mm Pair - Black / S / S | Tumstöd | Gymkraft

RX Thumb Sleeve 1.5mm Pair - Black / S / S

The Rx thumb guard is an all-round support for heavy training. Rehband has developed the Rx...

129 kr

Andra tittade även på

Brainrot Soda Brr Brr Patapim 250ml | Kampanjer 1 - Brainrot Soda Mix 4-pack | Gymkraft −43 %

Brainrot Soda Brr Brr Patapim 250ml

Brainrot Soda Brr Brr Patapim Smaken bjuder på en vild kombination av sött päron och frisk...

17 kr 30 kr
Celsius Summer Vibe Raspberry Peach 355ml | Drycker - Energidryck - Sockerfri energidryck | Gymkraft −12 %

Celsius Summer Vibe Raspberry Peach 355ml

Summer Vibe 2025 Celsius är en välsmakande, läskande och uppfriskande energidryck som är rik på vitaminer...

22 kr 25 kr
BioTechUSA Iso Whey Zero Pistachio 908g | Kosttillskott - Proteinpulver - Laktosfritt proteinpulver | Gymkraft −9 %

BioTechUSA Iso Whey Zero Pistachio 908g

BioTechUSA Iso Whey Zero Pistachio Laktosreducerat proteinpulver med högt biologiskt värde. Iso Whey Zero från BioTechUSA...

499 kr 549 kr
Barebells Protein Bar Peanut Butter 12x55g | Kampanjer 1 - Bars Kampanj! Köp minst 3 - Få 15% EXTRA rabatt! | Gymkraft −25 %

Barebells Protein Bar Peanut Butter 12x55g

Protein Bar med lågt kolhydratsinnehåll. Har du behovet att få i dig en hög mängd protein...

269 kr 360 kr
ICANIWILL Stance Cropped T-shirt Wmn Black | Kampanjer 1 - ICANIWILL 70% rabatt | Gymkraft −70 %

ICANIWILL Stance Cropped T-shirt Wmn Black

Stance Cropped T-shirt från ICANIWILL är gjord för träning eller casual wear. Den är gjord av...

119 kr 399 kr
Barebells Soft Protein Bar, Banana Dream, 12-pack | Träningstillskott - Efter Träning - Proteinbars | Gymkraft

Barebells Soft Protein Bar, Banana Dream, 12-pack

Barebells Soft Protein Bar är en proteinbar med härligt mjuk konsistens som inte kommer att göra...

275 kr
Holistic Berberin Fytosom, 60 kaps | Hälsa - Mage & Tarm - Matsmältning & Enzymer | Gymkraft

Holistic Berberin Fytosom, 60 kaps

Holistic Berberin Fytosom är ett unikt tillskott med en formula som främjar upptaget av berberin i...

455 kr
Healthwell Magnesium Bisglycinat, 90 kaps | Vitamin & Mineraltillskott - Mineraler - Magnesium | Gymkraft

Healthwell Magnesium Bisglycinat, 90 kaps

Healthwell Magnesium Bisglycinat innehåller 855 mg magnesiumbisglycinat per kapsel. Magnesium är ett viktigt mineral för kroppen...

169 kr
Healthwell Trippel Magnesium, 90 kaps | Vitamin & Mineraltillskott - Mineraler - Magnesium | Gymkraft

Healthwell Trippel Magnesium, 90 kaps

Healthwell Trippel Magnesium är ett högdoserat magnesiumtillskott som erbjuder optimal biotillgänglighet för dig som prioriterar effektiva...

189 kr
Swedish Supplements Clear Electrolytes Watermelon Mania 240g | Kosttillskott - Träningstillskott - Efter träning | Gymkraft −20 %

Swedish Supplements Clear Electrolytes Watermelon Mania 240g

Clear Electrolytes • 240 g Swedish Supplements Clear Electrolytes 240 g Ett sockerfritt elektrolyttillskott för dig...

199 kr 249 kr
2-Pack Bamboo Boxer | Underwear Men | Gymkraft

2-Pack Bamboo Boxer

Boxerkalsonger i en unik blandning av bambuviskos, ekologisk bomull och elastan. Det mjuka och slitstarka materialet...

399 kr
1-Pack Performance Boxer | Underwear Men | Gymkraft −15 %

1-Pack Performance Boxer

Salming Performance Boxer är en funktionell kalsong utvecklad för träning och aktiv vardag.. Det snabbtorkande polyestermaterialet...

169 kr 199 kr