Kollagenpulver 175 g

227 kr
I lager

Kollagenpulver 175 g – För din bindväv, leder och hud

Kollagenpulver 175 g är ett hydrolyserat kosttillskott från Elexir Pharma, framtaget för dig som vill stödja kroppens naturliga kollagenproduktion. Kollagen är ett avgörande protein som finns i bland annat bindväv, leder, brosk och hud. Med åldern minskar kroppens kollagennivåer, vilket kan påverka både rörlighet och hudens elasticitet.

Högkvalitativt kollagen från sötvattensfisk

Kollagenpulver 175 g innehåller kollagen typ I, utvunnet från hållbart odlad sötvattensfisk. Den hydrolyserade formen gör det enkelt för kroppen att ta upp och använda kollagenet där det behövs.

  • Hydrolyserat kollagen för effektivt upptag

  • Lättlösligt – blanda i valfri kall dryck

  • Innehåller viktiga aminosyror som arginin, glycin och prolin

Fördelar med användning av Kollagenpulver 175 g

Genom att regelbundet använda Kollagenpulver 175 g kan du bidra till att bibehålla kroppens kollagennivåer. Detta är särskilt värdefullt för dig som tränar, är äldre eller vill stödja led- och hudhälsa. Även personer med särskilda kostbehov eller allergier kan enkelt använda detta tillskott.

Ingredienser Kollagenpulver 175 g

Produkten består av hydrolyserat kollagen från sötvattensfisk, rik på naturliga aminosyror som bygger upp kroppens bindväv. Inga onödiga tillsatser – bara rent kollagen i varje dos.

Användning och dosering

  • Blanda 1–2 skedar (5–10 g) Kollagenpulver 175 g i vatten, juice eller smoothie

  • Intas bäst på fastande mage före frukost

  • En förpackning räcker till ca 17–35 portioner

Överskrid inte den rekommenderade dagliga dosen.

Köp Kollagenpulver 175 g – Recension och omdöme

Många uppskattar Elexir Pharma Kollagenpulver 175 g för dess höga kvalitet och enkelhet. Bli en av dem som prioriterar ledhälsa och hudens välmående med detta Elexir Pharma kosttillskott.

Relaterade produkter

Collagen Building Protein peptides Choklad | Kollagen | Gymkraft

Collagen Building Protein peptides Choklad

<style>#html-body [data-pb-style=F0BCCC3]{justify-content:flex-start;display:flex;flex-direction:column;background-position:left top;background-size:cover;background-repeat:no-repeat;background-attachment:scroll}</style><div data-content-type="row" data-appearance="contained" data-element="main"><div data-enable-parallax="0" data-parallax-speed="0.5" data-background-images="{}" data-background-type="image"

459 kr
Ultimate Collagen 180 tabletter | Kollagen | Gymkraft −22 %

Ultimate Collagen 180 tabletter

Star Nutrition Collagen är ett biotillgängligt kollagentillskott med kollagen från Fortigel. Fortigel är specifikt framtaget för...

202 kr 259 kr
Collagen Building Protein peptides Vanilj | Kollagen | Gymkraft

Collagen Building Protein peptides Vanilj

<style>#html-body [data-pb-style=BXH6GG6]{justify-content:flex-start;display:flex;flex-direction:column;background-position:left top;background-size:cover;background-repeat:no-repeat;background-attachment:scroll}</style><div data-content-type="row" data-appearance="contained" data-element="main"><div data-enable-parallax="0" data-parallax-speed="0.5" data-background-images="{}" data-background-type="image"

459 kr
Collagen Building Protein peptides Naturell | Kollagen | Gymkraft

Collagen Building Protein peptides Naturell

<style>#html-body [data-pb-style=OJGJ0VH]{justify-content:flex-start;display:flex;flex-direction:column;background-position:left top;background-size:cover;background-repeat:no-repeat;background-attachment:scroll}</style><div data-content-type="row" data-appearance="contained" data-element="main"><div data-enable-parallax="0" data-parallax-speed="0.5" data-background-images="{}" data-background-type="image"

459 kr
Hydrate & Glow Elektrolyter + Coll-egan® 240 g - Grönt Äpple & Kiwi | Kollagen | Gymkraft −10 %

Hydrate & Glow Elektrolyter + Coll-egan® 240 g - Grönt Äpple & Kiwi

Elektrolyter + Coll-egan® Passionsfrukt 240 g – För optimal återhämtning och hudhälsa Drömmer du om att...

234 kr 259 kr
Collagen 175 g | Kollagen | Gymkraft

Collagen 175 g

Näringsdeklaration: per 100 g DRI % * Energi 1 530 kJ / 360 kcal Fett 0...

209 kr
Kollagen Beauty 150 g | Kollagen | Gymkraft −3 %

Kollagen Beauty 150 g

Kollagen Beauty – Kollagenpulver med smak av frukt och bär Översikt Kollagen Beauty är ett kollagenpulver...

155 kr 159 kr
Liquid Amino Flytande BCAA 946 ml Fruit Punch | Kollagen | Gymkraft

Liquid Amino Flytande BCAA 946 ml Fruit Punch

Liquid Amino Flytande BCAA 946 ml Fruit Punch – Effektivt aminosyratillskott Upptäck Liquid Amino Flytande BCAA...

419 kr
Strong Joint Kollagen 90 kapslar | Kollagen | Gymkraft

Strong Joint Kollagen 90 kapslar

Strong Joint + Collagen – för dig som söker ett avancerat tillskott inom ledhälsa Produktöversikt Strong...

246 kr
Collagen Powder - 300g | Kollagen | Gymkraft −21 %

Collagen Powder - 300g

Kollagenpulver som är helt fritt sötningsmedel, aromer eller andra tillsatser. Kollagen använd för att öka styrkan...

221 kr 279 kr
Collagen Powder + Vitamin C - 300g | Kollagen | Gymkraft −0 %

Collagen Powder + Vitamin C - 300g

Self collagen powder är ett kollagentillskott med apelsinsmak som passar bra att bara blandas ut med...

278 kr 279 kr

Andra tittade även på

Brainrot Soda Brr Brr Patapim 250ml | Kampanjer 1 - Brainrot Soda Mix 4-pack | Gymkraft −43 %

Brainrot Soda Brr Brr Patapim 250ml

Brainrot Soda Brr Brr Patapim Smaken bjuder på en vild kombination av sött päron och frisk...

17 kr 30 kr
Celsius Summer Vibe Raspberry Peach 355ml | Drycker - Energidryck - Sockerfri energidryck | Gymkraft −12 %

Celsius Summer Vibe Raspberry Peach 355ml

Summer Vibe 2025 Celsius är en välsmakande, läskande och uppfriskande energidryck som är rik på vitaminer...

22 kr 25 kr
BioTechUSA Iso Whey Zero Pistachio 908g | Kosttillskott - Proteinpulver - Laktosfritt proteinpulver | Gymkraft −9 %

BioTechUSA Iso Whey Zero Pistachio 908g

BioTechUSA Iso Whey Zero Pistachio Laktosreducerat proteinpulver med högt biologiskt värde. Iso Whey Zero från BioTechUSA...

499 kr 549 kr
Barebells Protein Bar Peanut Butter 12x55g | Kampanjer 1 - Bars Kampanj! Köp minst 3 - Få 15% EXTRA rabatt! | Gymkraft −25 %

Barebells Protein Bar Peanut Butter 12x55g

Protein Bar med lågt kolhydratsinnehåll. Har du behovet att få i dig en hög mängd protein...

269 kr 360 kr
ICANIWILL Stance Cropped T-shirt Wmn Black | Kampanjer 1 - ICANIWILL 70% rabatt | Gymkraft −70 %

ICANIWILL Stance Cropped T-shirt Wmn Black

Stance Cropped T-shirt från ICANIWILL är gjord för träning eller casual wear. Den är gjord av...

119 kr 399 kr
Barebells Soft Protein Bar, Banana Dream, 12-pack | Träningstillskott - Efter Träning - Proteinbars | Gymkraft

Barebells Soft Protein Bar, Banana Dream, 12-pack

Barebells Soft Protein Bar är en proteinbar med härligt mjuk konsistens som inte kommer att göra...

275 kr
Holistic Berberin Fytosom, 60 kaps | Hälsa - Mage & Tarm - Matsmältning & Enzymer | Gymkraft

Holistic Berberin Fytosom, 60 kaps

Holistic Berberin Fytosom är ett unikt tillskott med en formula som främjar upptaget av berberin i...

455 kr
Healthwell Magnesium Bisglycinat, 90 kaps | Vitamin & Mineraltillskott - Mineraler - Magnesium | Gymkraft

Healthwell Magnesium Bisglycinat, 90 kaps

Healthwell Magnesium Bisglycinat innehåller 855 mg magnesiumbisglycinat per kapsel. Magnesium är ett viktigt mineral för kroppen...

169 kr
Healthwell Trippel Magnesium, 90 kaps | Vitamin & Mineraltillskott - Mineraler - Magnesium | Gymkraft

Healthwell Trippel Magnesium, 90 kaps

Healthwell Trippel Magnesium är ett högdoserat magnesiumtillskott som erbjuder optimal biotillgänglighet för dig som prioriterar effektiva...

189 kr
Swedish Supplements Clear Electrolytes Watermelon Mania 240g | Kosttillskott - Träningstillskott - Efter träning | Gymkraft −20 %

Swedish Supplements Clear Electrolytes Watermelon Mania 240g

Clear Electrolytes • 240 g Swedish Supplements Clear Electrolytes 240 g Ett sockerfritt elektrolyttillskott för dig...

199 kr 249 kr
2-Pack Bamboo Boxer | Underwear Men | Gymkraft

2-Pack Bamboo Boxer

Boxerkalsonger i en unik blandning av bambuviskos, ekologisk bomull och elastan. Det mjuka och slitstarka materialet...

399 kr
1-Pack Performance Boxer | Underwear Men | Gymkraft −15 %

1-Pack Performance Boxer

Salming Performance Boxer är en funktionell kalsong utvecklad för träning och aktiv vardag.. Det snabbtorkande polyestermaterialet...

169 kr 199 kr