C-vitamin Komplex 120 tabletter
C-vitamin Komplex 120 tabletter – För ditt aktiva och hälsosamma liv
Upplev skillnaden med C-vitamin Komplex 120 tabletter och ge kroppen det stöd den behöver för att prestera på topp varje dag. Detta högkvalitativa kosttillskott från Elexir Pharma är speciellt framtaget för dig som vill stärka ditt immunförsvar, minska trötthet och bidra till en normal energiomsättning – oavsett om du tränar hårt eller vill ta hand om din vardagshälsa.
Varför välja C-vitamin Komplex 120 tabletter?
C-vitamin Komplex 120 tabletter erbjuder hela 500 mg vitamin C per tablett, vilket täcker mer än 600 % av det rekommenderade dagliga intaget. Utöver den höga dosen vitamin C innehåller produkten även bioflavonoider och nyponpulver – naturliga ämnen som samverkar för att maximera upptaget och effekten av vitaminet. Med en förpackning på 120 tabletter har du ett långvarigt stöd för din hälsa.
-
Stärker immunförsvaret och bidrar till din dagliga energi
-
Skyddar cellerna mot oxidativ stress
-
Främjar normal kollagenbildning för hud, blodkärl och leder
-
Förbättrar kroppens upptag av järn
-
Innehåller bioflavonoider och nyponpulver för optimalt upptag
Ingredienser och användning av C-vitamin Komplex 120 tabletter
Denna produkt är ett utmärkt val för dig som söker ett komplett och effektivt tillskott. Bland ingredienserna i C-vitamin Komplex 120 tabletter hittar du:
-
Vitamin C (askorbinsyra) – 500 mg per tablett
-
Bioflavonoider – naturliga antioxidanter
-
Nyponpulver – rik på naturliga näringsämnen
Rekommenderad användning: Ta 1 tablett dagligen i samband med måltid. Överskrid ej rekommenderad dosering.
Recension C-vitamin Komplex 120 tabletter – Vad tycker användarna?
Många användare upplever att Elexir Pharma C-vitamin Komplex 120 tabletter ger snabb och märkbar effekt på både energi och motståndskraft mot vardagens utmaningar. Oavsett om du tränar regelbundet eller bara vill stärka din kropp inför årets alla säsonger är detta ett populärt val bland Elexir Pharma kosttillskott.
Köp C-vitamin Komplex 120 tabletter och investera i din hälsa
Ge dig själv de bästa förutsättningarna för att nå dina träningsmål och må bra varje dag. Köp C-vitamin Komplex 120 tabletter från Elexir Pharma och känn skillnaden av ett välbalanserat och kraftfullt tillskott. En enkel tablett om dagen kan göra stor skillnad för din ork, återhämtning och ditt välbefinnande.
Relaterade produkter
−5 %
C-vitamin bioflav, 90 kapslar
Holistic C-vitamin bioflav är en blandning av vitamin C (askorbinsyra) och bioflavonoider. Bioflavonoiderna kommer från citrusfrukter...
C-vitamin liposomal, 60 kapslar
C-vitamin liposomal, 60 kapslar – effektivt upptag för ditt immunförsvar Upptäck C-vitamin liposomal, 60 kapslar –...
−1 %
Glutamine Xplode, 500 g - Citrus
Glutamine Xplode, 500 g – Kraftfullt tillskott för muskeluppbyggnad och återhämtning Glutamine Xplode, 500 g från...
−20 %
Vitamin C Pro - 100tab
C-Vitamin Pro Främjar det naturliga funktionen av ditt immunförsvar och kan minska känslan av trötthet och...
−2 %
Trippel C-vitamin 120 kapslar
Trippel C-vitamin 120 kapslar – kosttillskott med tre former av vitamin C Produktöversikt Detta kosttillskott innehåller...
−39 %
Blue Eye Blåbärsextrakt 64 tabletter
Blue Eye Blåbärsextrakt 64 tabletter – Kosttillskott med fokus på ögonhälsa Upptäck Blue Eye Blåbärsextrakt 64...
Vitamin C Liquid - 500ml
Vitamin C Liquid från SELF är framtagen för dig som vill ha ett tydligt och praktiskt...
Trippel C-vitamin 60 kapslar
Trippel C-vitamin – Kosttillskott med hög dos vitamin C Översikt Trippel C-vitamin är ett tillskott som...
−2 %
Femme Flora, 30 kapslar
Femme Flora, 30 kapslar – Holistic Femme Flora är ett kosttillskott speciellt framtaget för att stödja...
Ekologiskt Nyponpulver 300 g
Ekologiskt Nyponpulver 300 g – Naturligt och näringsrikt tillskott Upptäck Ekologiskt Nyponpulver 300 g – ett...
C-vitamin askorbinsyra, 250 g
C-vitamin askorbinsyra, 250 g – 100 % rent C-vitamin Ge kroppen ett effektivt tillskott av C-vitamin...
−13 %
C-vitamin Complex Vegansk 120 tabletter
C-vitamin Complex Vegansk 120 tabletter – För dig som vill prestera och må bra C-vitamin Complex...
Andra tittade även på
−43 %
Brainrot Soda Brr Brr Patapim 250ml
Brainrot Soda Brr Brr Patapim Smaken bjuder på en vild kombination av sött päron och frisk...
−12 %
Celsius Summer Vibe Raspberry Peach 355ml
Summer Vibe 2025 Celsius är en välsmakande, läskande och uppfriskande energidryck som är rik på vitaminer...
−9 %
BioTechUSA Iso Whey Zero Pistachio 908g
BioTechUSA Iso Whey Zero Pistachio Laktosreducerat proteinpulver med högt biologiskt värde. Iso Whey Zero från BioTechUSA...
−25 %
Barebells Protein Bar Peanut Butter 12x55g
Protein Bar med lågt kolhydratsinnehåll. Har du behovet att få i dig en hög mängd protein...
−70 %
ICANIWILL Stance Cropped T-shirt Wmn Black
Stance Cropped T-shirt från ICANIWILL är gjord för träning eller casual wear. Den är gjord av...
Barebells Soft Protein Bar, Banana Dream, 12-pack
Barebells Soft Protein Bar är en proteinbar med härligt mjuk konsistens som inte kommer att göra...
Holistic Berberin Fytosom, 60 kaps
Holistic Berberin Fytosom är ett unikt tillskott med en formula som främjar upptaget av berberin i...
Healthwell Magnesium Bisglycinat, 90 kaps
Healthwell Magnesium Bisglycinat innehåller 855 mg magnesiumbisglycinat per kapsel. Magnesium är ett viktigt mineral för kroppen...
Healthwell Trippel Magnesium, 90 kaps
Healthwell Trippel Magnesium är ett högdoserat magnesiumtillskott som erbjuder optimal biotillgänglighet för dig som prioriterar effektiva...
−20 %
Swedish Supplements Clear Electrolytes Watermelon Mania 240g
Clear Electrolytes • 240 g Swedish Supplements Clear Electrolytes 240 g Ett sockerfritt elektrolyttillskott för dig...
2-Pack Bamboo Boxer
Boxerkalsonger i en unik blandning av bambuviskos, ekologisk bomull och elastan. Det mjuka och slitstarka materialet...
−15 %
1-Pack Performance Boxer
Salming Performance Boxer är en funktionell kalsong utvecklad för träning och aktiv vardag.. Det snabbtorkande polyestermaterialet...